Milano

İtalya’nın en dinamik şehirlerinden olan Milano aynı zamanda dünya moda endüstrisinin en önemli merkezlerinden. Mussolini’nin faşist hareketi başlattığı ve aynı zamanda asılarak teşhir edildiği şehir olan 1,5 milyon nüfuslu Milano’da çok zengin bir kültürel miras var.

ULAŞIM

52 km uzaklıktaki Malpensa Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz 80 Euro ödüyorsunuz! 9 Euro verip ekspres trenle Cadorna İstasyonu’na 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Saat başı otobüs de (www.autostradale.it) var. Roma’dan hızlı trenle Milano 3 saat 30 dakika sürüyor. Şehir içindeki ulaşım için biletler 1 €, günlük kart ise 3 €. Dört hatlı metro, otobüs ve tramvay var. Şehirde taksi için 8585’i arayabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ

Scala’nın hemen yanındaki sokaklar ünlü modacılar tarafından parsellenmiş durumda. Adını daha önce orada bulunan bir bankadan alan Montenapoleone ile Spiga, Manzoni ve Sant’Andrea sokakları cüzdanı dolu olan alışveriş çılgınlarının cenneti. Daha uygun fiyatlı dükkanlar için corso Buenos Aires, Via Torino ve Porta Vittorio’da dolaşabilirsiniz.