Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer

Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer

İki gezginden şimdiye dek yazılmış en kapsamlı başvuru kaynağı: “Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer”
Türkiye’nin ödüllü turizm yazarları ve günümüz modern seyyahları Saffet Emre Tonguç ve Fatih Türkmenoğlu’nun kaleminden eşsiz bir Türkiye rehberi: “Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer”!

Profesyonel rehber, tarihçi ve gezi yazarı, modern Evliya Çelebi Saffet Emre Tonguç’un televizyoncu Fatih Türkmenoğlu’yla birlikte kaleme aldığı “Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer” Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlandı. “Türkiye’de görülmesi gereken 101 Yer”’de, Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yeryüzü cennetleri, mitolojik öyküler, insani dokunuşlar ve tarihsel arka plan bilgileri yanında nerede nasıl kalınır, nerede ne yenir, neler yapılır gibi pratik ipuçları da yer alıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen iki deneyimli yazarın titizlikle seçtiği 101 yer, 1000’nin üzerinde fotoğrafla belgelendi. Ayrıca kitapta yer alan rehber bilgileri bizzat yazarların kendi deneyimlerinden yola çıkılarak belirlendi. “Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer”, Türkiye’nin cennet köşeleri için yepyeni bir panorama çiziyor. Antik kentlerden plajlara, efsanelerden kültürel dokuya, konaklamadan, alışveriş olanaklarına, yöresel lezzetlerden, doğal güzelliklere, mavi yolculuk rotalarından rafting ve trekking parkurlarına kadar turizm cennetleri ile ilgili her şey “Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer”de!

Yorumunu yaz